Stáj Za obzorem

Areál stáje je umístěný na jedinečném místě v blízkosti cementárny v Mokré. Toto prostředí nabízí jedinečné lesní terény a klidné prostředí mimo vesnici v těsné blízkosti Brna.

Dále stáj nabízí:

>> pískovou jízdárnu 30x40m se skokovým materiálem, kruhovou jízdárnu 15m, pískovou jízdárnu 23x65m (ve výstavbě), travnatou jízdárnu 40×40 se crossovými skoky (ve výstavbě);

>> vysbírané čisté rotující pastviny;

>> poníka a hřiště pro děti;

Stáj je umístěná na návrší, což přináší velkou úlevu v podobě absence nekonečného bláta a výhodu chudé pastvy, která je pro koně ideální a přirozená.

Všichni koně jsou ustájení v režimu 24/7. V ceně ustájení je každodenní úklid výběhu a pastviny, seno 24/7, voda 24/7 (i v zimě), přístřešek, suché místo na sedlo a každodenní kontrola koně. Aktuální cena je 5500 Kč/měsíc.

Pro všechny členy jezdeckého klubu a majitele ustájených koní je k dispozici poník. Stačí absolvovat školení o tom, jak s ním zacházet a bude Vám k dispozici pro povožení dětí.

Dále je v areálu plánované dětské hřiště, aby se děti zabavily, dokud rodiče jezdí.

Koním se snažíme zajistit co nejpřirozenější podmínky pro život! Co to znamená? Že čistíme výběhy i pastviny od bobků, máme nezámrzné rozvody vody a vlastní techniku (balíky nenakulujeme ručně).

Atmosféra ve stáji je přátelská a klidná!

Ve stáji platí pravidlo – nikdo nemluví do výcviku koně, který není jeho! (To se samozřejmě netýká klubových koní.)

Pokud ovšem chcete pomoct vycvičit koně nebo se naučit některé principy práce s koňmi, můžeme pomoct, vše je o domluvě.

Díky jezdeckému klubu se zřídka kdy stane, že v areálu budete sami, nebo že nebudete mít s kým vyjet na vyjížďku.

Navíc jezdecký klub poskytuje:

>> skupinové úrazové pojištění od Kooperativy (1500 Kč dospělý/rok),

>> možnost použít koňský přívěs za lepší cenu pro převoz ustájeného koně (300 Kč)

>> vybavení Stübben se slevou 20%

>> sedlářské služby se slevou 20% a bez cestovného

Pro členy klubu a ustájené koně nabízíme vybavení  Stübben a sedlářské služby se slevou 20%. Tato sleva se nevztahuje na pořízení nového sedla.

Disponujeme autem s tažným zařízením, sklopným autovlekem na 3,5 t a koňským přepravníkem. Po domluvě umíme převézt, co potřebujete, případně můžeme půjčit vlek.

Cena 25 Kč/km nebo 300 Kč/h čekání (auto se sklopným vlekem včetně přepravy koní), 1500 Kč půjčení sklopného vleku na 48h (kauce 10.000 Kč) nebo 700 Kč půjčení koňského vleku (mimo víkendy) na 48h.