Příměstské soustředění léto 2024

Intenzivní jezdecký kurz 2024 je určený pro maximálně 8 účastníků a je koncipovaný jako příměstský tábor. Je určený pro dospívající ve věku 10-17 let, nejlépe pro skupinu přátel. Jeho obsahem je především ježdění, péče o koně a zlepšování kondice dětí. Vhodný pro začátečníky i pokročilé. Program od 7:30 do 15:30 nebo podle domluvy. Pitný režim a jídlo zajištěno. Dotazy směřujte na 733 129 257 (Helena Petrová).

Program letního soustředění:

  • Ranní krmení a lonžování koní
  • Chystání koní
  • Jezdecký výcvik min hodina v sedle
  • Svačina během výcviku
  • Oběd
  • Práce ze země (vodění, lonžování, nastupování do vozíku, kavalety, apod.)
  • Hraní deskových her, doprovodný program, šipokovaná, odpočinek a hry po náročném dopoledni

Termíny

  1. 15. – 19. 7. 2024 kapacita 8 míst
  2. 26. – 30. 8. 2024 kapacita 8 míst

Cena a přihláška

Časté dotazy

V čem je tábor s vámi jiný?

Tábory u nás jsou jiné především kvalitou koní. Soustředíme se na to, aby se děti zlepšily v nakládání s koňmi i v jezdeckých dovednostech. Naši koně často aktivně závodí na hobby úrovni a k výcviku jsou používáni po celý rok. Celý rok o ně pečujeme, staráme se. Účastí na táboře podpoříte existenci celého projektu.

Proč se musí dítě stát členem klubu a co to pro nás znamená?

Členství v klubu znamená pouze to, že dítě získá možnost pobývat s našimi koňmi a jezdit na nich. Koně patří klubu a proto aby se na dítě vztahovalo úrzaové pojištění tak, jak má, musí být jeho členem. Navíc jsme nezisková organizace a naším společným úkolem je přinášet „nám“ (členům) kvalitní ježdění za normální ceny. Členství není k zahození ani po zbytek roku. Dítě může přijít třeba i na podzim a udržet s námi kontakt do příštího roku.

Dá se dostat do stáje autem?

Ano, dá, ale v rámci zlepšování kondice dětí doporučuji vysadit je u cementárny a zavolat nám, že je dítě na cestě. Cesta od cementárny ke stáji je naprosto bezpečná. Samozřejmě je nejlepší, pokud ji dítě absolvuje ve dvojici s kamarádkou. Proto bude dole u cementárny sraz v 7:30-7:40 a děti se vydají nahoru společně. Je to asi 500 m.

Budou tábory rozděleny podle věku?

U každého táboru napíšeme, kolik let je již přihlášeným členům.

Proč nejsou tábory levnější, když jste neziskovka?

Bohužel to vždy záleží na nákladech a na podpoře, kterou získáváme od okolí. Letos nám poskytly jedinou dotaci zatím Sivice (ve výši 10 000 Kč). Za to jsme velice vděční. Bohužel to ale náklady na fungování jezdeckého klubu nepokrývá ani ze dvou procent.